O nás

Naše autoškola se stala za 33 let své existence zárukou kvality a serióznosti v oblasti služeb výchovy a výcviku řidičů. Autoškolu založili v roce 1991 Martina, Tomáš a Zdeněk Horníčkovi, jako rodinou firmu zabývající se autoškolstvím. Později se oblast rozšířila o nákladní a osobní dopravu. Odborné znalosti problematiky silniční motorové dopravy pak využíváme při zdokonalování odborné způsobilosti řidičů z povolání a při odborném dohledu nad firmami podnikajícími v autodopravě v oblasti bezpečnosti práce.

Školící středisko pro řidiče Martina Horníčková patří mezi největší školitele řidičů profesionálů v regionu. Úzce spolupracuje se ZŠ a MŠ Údolí Desné, HZS a ZZS Olomouckého kraje při dopravní výchově dětí a také se podílí na tvorbě výukových filmů pro autoškoly, vzdělávacích pořadů pro dopravní výchovu dětí a také připravuje s úspěchem nové učitele výuky a výcviku a zdokonaluje pedagogy pro Národní institut dalšího vzdělávání v oblasti dopravní výchovy.

Zabýváme se dopravní výchovou.

Už roky se věnujeme dopravní výchově jedné z nejohroženějších skupin v silničním provozu – dětem.
S naším projektem „Cesta do školy“ učíme zábavnou a efektivní formou děti zásadám bezpečného pohybu v silničním provozu a uvědomění si rizik, které z toho mohou plynout.

Školní autobus

Provozujeme školní autobus pro žáky ZŠ a MŠ Údolí Desné, který má za úkol především minimalizovat pohyb dětí na silnici a zajistit tak bezpečnou cestu dětí do školy a ze školy.
Tento autobus můžete pravidelně potkávat v obcích Rapotín, Sobotín a Petrov nad Desnou.

Nezapomínejte prosím, že u takto označeného autobusu, jste jako řidiči povinni zastavit vozidlo za tímto autobusem a pokračovat v jízdě může až po odjezdu autobusu ze zastávky.

Nácvik evakuace školního autobusu

Naše autoškola provozuje školní autobus pro MŠ a ZŠ Údolí Desné. Je to jedinečný projekt v celé ČR, který slouží k bezpečné přepravě dětí do škol a školek.
V rámci tohoto projektu jsme ve spolupráci s ZZS Olomouckého kraje, HZS Olomouckého kraje/ hasiči obce Petrov nad Desnou a obcí Rapotín, uspořádali nácvik evakuace školního autobusu při dopravní nehodě a požáru, kde si děti na vlastní kůži zkusily, jak se v takové situaci zachovat a dozvěděly se, jak probíhá zásah záchranných složek.

Motoškola

Náš lektor Jan Horníček absolvoval kurz bezpečné jízdy na motorce na Masarykově okruhu v Brně pod dohledem Karla Abraháma (závodního jezdce z MotoGP), Pepy Šílera (testovací jezdec), a Karla Táborského (motocyklový novinář).

O co v motoškole jde?
Je to kurz bezpečné jízdy, při které proběhne výuka jízdy zručnosti a prudké brždění z vysoké rychlosti.
Dále se účastnicí přesunou na závodní okruh, kde si získané dovednosti ověří.

Off-road Tomáše Horníčka

Tým Horníčkovy autoškoly se pod vedením Tomáše Horníčka pravidelně umisťuje na předních příčkách offroadových závodů po celé ČR.

Sponzorujeme Šumperský Majáles

Výherkyně Miss Majáles učíme řídit zdarma! Každoročně sponzorujeme Šumperský Majáles a
budeme se na Vás těšit na této skvělé akci i příští rok.

více na: https://www.sumperskymajales.cz/

Řidičské oprávnění pro přepravu koní

Naše autoškola, kromě několika malých čtyřnohých chlupatých maskotů, má i jednoho většího. Máme zkušenosti při přepravě koní. Tuto zkušenost Vám dokážeme předat hlavně při získávání řidičského oprávnění skupiny B+E. Možnosti spojování do souprav, technické parametry, specifika při přepravě živých zvířat.

Náš Donald Vás zdraví.

Recenze

"Výborný přístup, časově se dalo vše domluvit. Učitelé byli velmi trpěliví. Teorie srozumitelna vysvětlena."

“S Horníčkovou autoškolou mám jen tu nejlepší zkušenost: na hodinách teorie bylo vše důležité srozumitelně a často i zábavně vysvětleno."

“Učitelé jsou motorkáři, kteří naučí ještě o kapku víc než v jiných autoškolách."

“Výborný přístup, časově se dalo vše domluvit. Učitelé byli velmi trpěliví. Teorie srozumitelně vysvětlena."

“Profesionální výuka a skvělí instruktoři. Maximální nabídka služeb. Rozhodně dobrá volba."

“Dělala jsem zde autoškolu i později kondiční jízdy. Musím poděkovat za velmi profesionální přístup a dobré rady."

“Absolvovala jsem zde Lady kurz a mohu bez zaváhání doporučit. Díky úžasnému přístupu mladé sl. Horníčkové jsem se přestala bát jezdit a získala z řízení i trochu radosti. Děkuji, moc si toho vážím."